Kilka cennych porad przed wyjazdem do podziemi Osówki


 Harmonogram zwiedzania w okresie przedświątecznym i w święta: 17-23 grudnia wejścia o godz. 11-13-15 w wigilię jedno wejście o godz 12.00. Pierwszy dzień świąt 25 grudnia nieczynne. Od 26 grudnia drugi dzień świąt do sylwestra zgodnie z godzinami podanymi w terminarzu na stronie..
 


 W bardzo ważnych sprawach prosimy dzwonić na telefon alarmowy 533505170.

Bilety należy zakupić 20 minut przed planowanym wejsciem..Ostatnie wejście do podziemi dla indywidualnych turystów o godz. 16.00.Po zakupie biletu należy udać się przed wejście do podziemi tam zaczyna się zwiedzanie o godzinie podanej na bilecie wstępu., 


Największy ruch turystyczny w obiekcie ma miejsce w godzinach: od 12 do 15.
 

Przyjeżdżając na zwiedzanie kompleksu prosimy o zabranie ciepłych ubrań i pełnych butów. Na miejscu należy czytać informacje oraz kierunkowskazy i drogowskazy

Rezerwację na stronie internetowej na trasę ekstremalną, edukacyjną, ekspedycję należy dokonać od poniedziałku do piątku do godz 15.00. Rezerwacja ważna jest tylko z potwierdzeniem otrzymanym od nas. Uwaga! nie przyjmujemy rezerwacji i nie potwierdzamy w soboty, niedziele i święta.W przypadku wolnych miejsc bilety można wykupić w kasie przed zwiedzaniem bez rezerwacji.

 

Bardzo ważne! Prosimy Państwa o zakup biletów 20 minut przed godziną wejścia do podziemi. Po tym czasie bilety można zakupić na kolejną godzinę wejścia w miarę wolnych miejsc. Planująć przyjazd na ostatnią chwilę, szczególnie przed ostatnim wejściem istnieje ryzyko braku możliwości zakupu biletów.

W związku z wieloma przypadkami opóźnień grup turystycznych podane godziny zwiedzania mogą ulec zmianie..
 

Nie można zwiedzać obiektu z dziećmi do 2 lat. Nie polecamy zwiedzania z dziećmi do 4 lat. W wypadku przeszkadzania dzieci płacz, krzyk, przeszkadzanie grupie przewodnik ma prawo wyprosić osoby z dzieckiem bez możliwości zwrotu za wstęp. Zwiedzanie przez osoby niepełnosprawne na wózkach tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z zarządzającym obiektem w terminie wskazanym przez organizatora zwiedzania. Osoby z psami tylko za zgodą organizatora zwiedzania kategorycznie z kagańcem i na smyczy. W innych przypadkach nie ma możliwości wejścia do podziemi z psem lub innym zwierzęciem.W podziemiach obowiązuje całkowity zakaż palenia papierosów, spożywania napojów alkoholowych i używek oraz załatwienia wszelkich potrzeb fizjologicznych. 


Posiadamy terminale płatnicze, realizujemy płatności kartami Visa, MasterCard, Maestro, Cirrus.
 
Główny dojazd do kompleksu Osówka prowadzi przez miejscowość Głuszyca-Kolce-Sierpnica. Drogi z innych stron mogą być nieprzejezdne. 


 

W kompleksie funkcjonują trzy parkingi płatne za cały pobyt 4PLN z nowymi toaletami dozorowanymi i utrzymywanymi w czystośvi na bieżąco płatne 1 PLN i obiekt recepcyjny z przestronną restauracją, gdzie w komfortowych warunkach można zaczekać na zwiedzanie lub zjeść dobry domowy posiłek po obejrzeniu podziemi Osówka.