Trasa edukacyjna

Dzieci poznają podziemia oraz część naziemną obiektu. Wycieczka rozpoczyna się rozwiązaniem krzyżówki tematycznej, następnie do rozwiązania jest szarada historyczna.

ed1

ed2   ed3

ed4   ed5

Przed wejściem do podziemi dzieci wylewają gipsowe formy. W podziemiach rozwiązują zadania o nietoperzach, owadach oraz zadania związane z geologią (skały, minerały). Uczestnicy oglądają wystawy: zabezpieczenie obiektów podziemnych, nietoperze Podziemnego Miasta, wyposażenie żołnierzy podczas walk na froncie, uzbrojenie armii na frontach II Wojny Światowej, sprzęty używane podczas budowy obiektu.

ed6   ed7

ed8   ed9

Przenoszą się w chodniku dźwiękowym do roku 1945. Po wyjściu odbierają odlewy gipsowe ( gipsowe figurki są nagrodą dla najbardziej aktywnych podczas zwiedzania). Kolejnym etapem jest edukacja przyrodnicza pod nazwą: " Las i jego mieszkańcy, życie zwierząt i roślin". Trasa pomaga nabyć umiejętności pracy zespołowej. Na zakończenie zwycięska grupa otrzymuje drobne upominki, a kazdy uczestnik gipsowe odlewy związane z symboliką Gór Sowich.

"Po zakończeniu trasy istnieje możliwość organizacji ogniska z pieczeniem kiełbasek za dodatkowa opłatą."
Czas zwiedzania ok.2 godz.

REZERWACJA