Kilka cennych porad przed wyjazdem do podziemi Osówki

Uwaga OBJAZD DO KOMPLEKSU OSÓWKA OD STRONY MIEJSCOWOŚCI GŁUSZYCA W miejscowości Kolce na samym początku, zgodnie ze znakami objazdu należy skręcić w drogę prowadzącą do lasu, Następnie dojazd drogą leśną 1.6 km. 

W związku z zaistniałą sytuacją niezależną od nas wszystkie dotychczasowe rezerwacje na wszystkie inne trasy oprócz historycznej zmuszeni jesteśmy odwołać. Przepraszamy Państwa za zaistniałą sytuację. Do zobaczenia w innym terminie.

Przed przyjazdem prosimy o zapoznanie się z tymczasowym regulaminem zwiedzania, głównie § 1 pkt 11  

Szanowni Państwo, W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce informujemy, że w trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, od 15 maja tylko trasa historyczna będzie dostępna do zwiedzania po wcześniejszej rezerwacji. Przepraszamy Państwa za wszelkie niedogodności i utrudnienia oraz prosimy o wyrozumiałość.,  Pozostajemy z Państwem w kontakcie pod nr tel. 748456220

PODZIEMIA MOŻNA ZWIEDZAĆ OD PONIEDZIAŁKU DO NIEDZIELI W GODZ. 10.00- 17.00 PO WCZEŚNIEJSZYM USTALENIU GODZINY ZWIEDZANIA POD NR TEL 748456220

Od dnia 01 stycznia 2020 r. Po zakupieniu biletu wstępu: parking, toalety, przewodnik oraz fotografowanie są nieodpłatne.

Bilety należy zakupić 30 minut przed planowanym wejściem..Ostatnie wejście do podziemi dla indywidualnych turystów o godz. 17.00.Po zakupie biletu należy udać się przed wejście do podziemi tam zaczyna się zwiedzanie o godzinie podanej na bilecie wstępu., 

Największy ruch turystyczny w obiekcie ma miejsce w godzinach: od 12 do 15.
 

Przyjeżdżając na zwiedzanie kompleksu prosimy o zabranie ciepłych ubrań i pełnych butów. Na miejscu należy czytać informacje oraz kierunkowskazy i drogowskazy

TRASY NIEDOSTĘPNE DO ODWOŁANIA Rezerwacji na trasę ekstremalną, edukacyjną, ekspedycję należy dokonać tylko przez formularz zgłoszeniowy na tej stronie. Rezerwacja jest konieczna. Rezerwacja ważna jest tylko z potwierdzeniem otrzymanym od nas. Uwaga! nie potwierdzamy rezerwacji w soboty, niedziele i święta, na te dni konieczna jest rezerwacja dokonana w tygodniu od poniedziałku do piątku do godz. 15.00.W przypadku wolnych biletów można je wykupić w kasie przed zwiedzaniem.

 

Bardzo ważne! Prosimy Państwa o zakup biletów 30 minut przed godziną wejścia do podziemi. Po tym czasie rezerwacja automatycznie jest anulowana.. Planując przyjazd na ostatnią chwilę, szczególnie przed ostatnim wejściem istnieje ryzyko braku możliwości zakupu biletów.

W związku z wieloma przypadkami opóźnień grup turystycznych podane godziny zwiedzania mogą ulec zmianie..
 

Ze względów bezpieczeństwa w okresie COVID-19 nie można zwiedzać obiektu z dziećmi do 7 lat.Zwiedzanie przez osoby niepełnosprawne na wózkach tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z zarządzającym obiektem w terminie wskazanym przez organizatora zwiedzania. Nie ma możliwości wejścia do podziemi z psem lub innym zwierzęciem. Posiadamy profesjonalne kojce dla psów. Na okres zwiedzania można w nim zostawić psa.W podziemiach obowiązuje całkowity zakaż palenia papierosów, spożywania napojów alkoholowych i używek oraz załatwienia wszelkich potrzeb fizjologicznych. 


Posiadamy terminale płatnicze, realizujemy płatności kartami Visa, MasterCard, Maestro, Cirrus.
 
Główny dojazd do kompleksu Osówka prowadzi przez miejscowość Głuszyca-Kolce-Sierpnica. Drogi z innych stron mogą być nieprzejezdne. 


 

W kompleksie funkcjonują trzy parkingi płatne z nowymi toaletami i obiekt recepcyjny z przestronną restauracją, gdzie w komfortowych warunkach można zaczekać na zwiedzanie lub zjeść dobry domowy posiłek po obejrzeniu podziemi Osówka.