Koniecznie przeczytaj przed wyjazdem do podziemi Osówki

 

Ze względów bezpieczeństwa wszyscy uczestnicy zwiedzania w podziemiach chodzą w maseczkach i rękawiczkach. Obecnie obiektu nie można zwiedzać z dziećmi do 5 lat. Osoby chore bądź z przeciwskazaniami do noszenia maseczek oraz które nie chodzą w maseczkach nie mogą zwiedzać Podziemnego Miasta Osówka. Wszystkie te osoby przepraszamy i zapraszamy  na trasę naziemną z przewodnikiem bez konieczności chodzenia w maskach. Zgodnie z terminarzem trasy naziemnej.

Obecnie dostępna jest  trasa historyczna bez rezerwacji i powojenne historie-ekstremalna po dokonaniu rezerwacji i trasa naziemna. Bilety można zakupić na miejscu od godz. 10.00 do godz. 16.00 . Trasa historyczna wytyczona  jest po najciekawszych podziemnych korytarzach. Na trasie wedrówki podziemnymi sztolniami mijamy wybetonowane korytarze, wartownie i hale. Spotykamy się z wirtualnymi postaciami. Oglądamy: dokumentalne filmy, historyczne i scenki na ścianach w postaci hologramów, gabloty z eksponatami i  wystawy zdjęciowe Wszystko w obecnośći przewodnika który opowiada o fascynujących i mrocznych czasach II WŚ. Czas zwiedzania ok 60 min.Na trasie naziemnej  można  zobaczyć tajemnicze obiekty z czasów budowy, ukryte w lesie takie jak Kasyno, Siłownia, rampa kolejowa, szyb windowy czy pozostałości po obozie pracy oraz  poznać fascynującą historię projektu Riese.  Ok.90 min. zwiedzania z naszym przewodnikiem na świeżym powietrzu.

Proponujemy główny dojazd do Podziemnego Miasta Osówka Prowadzi on przez miejscowości Głuszyca, Kolce, Sierpnica. Pozostałe drogi pokazywane przez wyszukiwarki Google lub GPS są drogami bocznymi, wąskimi i krętymi. W zimie bez przejazdu.


 

Informacje na temat zwiedzania i dojazdu pod numerem telefonu 748456220.

Nie ma możliwości wejścia do podziemi z psem lub innym zwierzęciem. Posiadamy profesjonalne kojce dla psów. Na okres zwiedzania można w nim zostawić psa.


Przyjeżdżając na zwiedzanie kompleksu prosimy o zabranie ciepłych ubrań i pełnych butów. Na trasę ekstremalną prosimy zabrać dodatkowo buty na zmianę. Na trasę naziemną ubrania przeciwdeszczowe w razie niepogody i wygodne buty do chodzenia po górach.


Przed przyjazdem prosimy o zapoznanie się z  TYMCZASOWYM REGULAMINEM ZWIEDZANIA 


Posiadamy teminale płatnicze. Realizujemy płatności kartami Visa, MasterCard, Maestro, Cirrus.


W kompleksie funkcjonują trzy parkingi.

 

 W 2021 r. otrzymaliśmy pomoc finansową  z Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach tarczy PFR 2.0.