Koniecznie przeczytaj przed wyjazdem do podziemi Osówki

 Weekend za pół ceny

 6 grudnia 2024r. każde dziecko które przyjedzie zwiedzać obiekt z rodzicami wstęp bezpłatny, rodzice bilet ulgowy.

Wekeend za pół ceny 7-8 grudnia 2024r. cena biletów w tym dniu na trasę historyczną BN17PLN i BU14PLN Na trasę ekstremalną 20PLN

 

 

Po powodzi obiekt jest otwarty dla zwiedzających. Nie ma utrudnień na głównym dojeżdzie do kompleksu Osówka.

Uwaga. Główny dojazd do Podziemnego Miasta Osówka prowadzi drogą asfaltową przez miejscowości Głuszyca, Kolce, Sierpnica, Prosimy nie sugerować się błędnymi wskazaniami GPS i wyszukiwarką Google. 

Podziemne Miasto Osówka - Tygodniowy rozkład jazdy. Prosimy o przemyślany wybór tras. Na trasę historyczną zakup biletów na miejscu w kasie bez rezerwacji.Na pozostałe trasy rezerwacje tylko pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Nie prowadzimy rezerwacji telefonicznej.

Poniedziałek               - historyczna cz.1 10.00-17.00. 

Wtorek                        - historyczna cz.1 10.00-17.00  

Środa                          - historyczna cz.1 10.00-16.00 - powojenne historie ekstremalnie cz 2 -16.20*** - retro 17.00***

Czwartek                    -  historyczna cz,1 10.00-16.00 - powojenne historie ekstremalnie cz.2 - 16.20*** - retro 17.00***

Piątek                         -  historyczna cz.1 10.00-16.00 - powojenne historie ekstremalnie cz.2 - 16.20*** - retro 17.00***

Sobota                        -  historyczna cz.1 10.00-16.00 - powojenne historie ekstremalnie cz.2 - 16.20*** - retro 17.00***

Niedziela                     - historyczna cz.1 10.00-17.00 

*** trasa powojenne historie ekstremalnie oraz trasa retro tylko po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji od poniedziałku do piątku do godz.15.00 pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Konieczne jest potwierdzenie zwrotne oraz okazanie go w kasie przed kupnem biletu. Zarezerwowane bilety należy zakupić 30 minut przed zwiedzaniem. Po tym czasie rezerwacja traci ważność.

Zwiedzanie podziemi w 2024r. . Wejścia do podziemi z przewodnikiem o 10.30-11.00-12.00-13.00-14.00-15.00-16.00-17.00. W celu załatwienia formalności prosimy o przyjazd 30 min przed zwiedzaniem. Podziemnego Miasta Osówka nie można zwiedzać z dziećmi do 5 lat. Nie ma możliwości zwiedzania podziemi ze zwierzętami.Uwaga. Główny dojazd do Podziemnego Miasta Osówka prowadzi drogą asfaltową przez miejscowości Głuszyca, Kolce, Sierpnica, Prosimy nie sugerować się błędnymi wskazaniami GPS i wyszukiwarką Google. Dla autokarów jest to jedyny dojazd do kompleksu. 

Pomocne pytania i odpowiedzi.

*** Pytanie od Łukasza

Czy mozna zwiedzać podziemia ze zwierzętami?

Nasza odpowiedź

Nie można zwiedzać podziemi ze zwierzętami.  Posiadamy bezpieczne kojce gdzie na czas zwiedzania można zostawić psa. Zachęcamy aby Państwo popracowali w domu ze swoim pupilem aby zostawał na jakiś czas sam. Potem bez stresu będzie można go zostawić  właśnie w takich miejscach a samemu zwiedzić obiekt i go potem odebrać.

***Marek.

Czy jak przyjadę o godzinie 11.50 dostanę bilety i zwiedzę obiekt z przewodnikiem o godzinie 12.00?

Nasza odpowiedź.

Szanowny Marku, gdy przyjdziesz do kasy o 11.50 zwiedzisz obiekt z przewodnikiem o godzinie 13.00. Na godzinę 12.00 bilety należy zakupić do godziny 11.40.

*** Malwina

Czy mogę zwiedzać podziemia z 3 latkiem.

Nasza odpowiedż.

Podziemia można zwiedzać z dziećmi które ukończyły 5 lat. Obecnie nie mamy oferty dla rodziców z młodszymi dziećmi.

*** Stanisław

Jaka jest opłata za parking.

Nasza odpowiedź.

Dla Gości którzy zwiedzają podziemia albo korzystają z usług naszej restauracji parkingi są bezpłatne.

Nowość. Trasa Historyczna Retro - zwiedzanie podziemi z przewodnikiem przy świetle latarek. Wracamy do okresu wypraw po wojnie gdy w podziemiach nigdzie nie było światła stacjonarnego a wizyty wojskowych i późniejsze poszukiwaczy odbywały sie przy świetle latarki. Na trasie retro każdy uczestnik zwiedzania dostaje latarkę i wędruje po najciekawszych miejscach kompleksu Osówka, które zdążono zrobić do końca 1944 r. Podczas godzinnego zwiedzania przewodnik przekazuje informacje związane z budowa obiektu w czasie II WŚ.

Wejście do podziemi z przewodnikiem odbywa się o określinych godzinach. W przypadku dużego ruchu turystycznego oraz awizowanych grup zorganizowanych godzint wejść mogą być zmienione.

Obiektu nie można zwiedzać z dziećmi do 5 lat. 

Indywidualne osoby trasę historyczną zwiedzają bez rezerwacji.

Uwaga ważna informacja dla biur podróży szkół i zakładów pracy. Zwiedzanie grup turytycznych odbywa się tylko po dokonanuiu rezerwacji na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Potwierdzenie przyjęcia rezerwacji powinien posiadać pilot, opiekun grupy i przedstawić w kasie przed kupnem biletów. Dojazd autokarem tylko drogą przez Głuszycę, Kolce i Sierpnicę. Inne wskazania przez GPS są błędne.

Proponujemy główny dojazd do Podziemnego Miasta Osówka Prowadzi  przez miejscowości Głuszyca, Kolce, Sierpnica. Pozostałe drogi pokazywane przez wyszukiwarki Google lub GPS są drogami bocznymi, wąskimi i krętymi. W zimie bez przejazdu.


Nie ma możliwości wejścia do podziemi z psem lub innym zwierzęciem. Posiadamy profesjonalne kojce dla psów. Na okres zwiedzania można w nim zostawić psa.


Przyjeżdżając na zwiedzanie kompleksu prosimy o zabranie ciepłych ubrań i pełnych butów. Na trasę ekstremalną prosimy zabrać dodatkowo buty na zmianę. Na trasę naziemną ubrania przeciwdeszczowe w razie niepogody i wygodne buty do chodzenia po górach.


Przed przyjazdem prosimy o zapoznanie się z  REGULAMINEM ZWIEDZANIA  Zakup biletu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu i zasad zwiedzanie.


Posiadamy teminale płatnicze. Realizujemy płatności kartami Visa, MasterCard, Maestro, Cirrus.


Dla Gości Podziemnego Miasta Osówka  w godz. 9.00-19.00 funkcjonują trzy bezpłatne parkingi oraz bezpłatne toalety.

 W 2021 r. otrzymaliśmy pomoc finansową  z Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach tarczy PFR 2.0.