Koniecznie przeczytaj przed wyjazdem do podziemi Osówki

Od 30 kwietnia do 5 maja. Długi weekend majowy. Trasa Powojenne historie ekstremalnie nie dostępna dla zwiedzających. Zapraszamy na główną trasę kompleksu, historyczną multimedialną.

Zwiedzanie podziemi w kwietniu 2024r. . Wejścia do podziemi z przewodnikiem o 10.30-11.00-12.00-13.00-14.00-15.00-16.00-17.00.  W celu załatwienia formalności prosimy o przyjazd 20 min przed zwiedzaniem***. Podziemia można zwiedzać z dziećmi od 5 lat. Nie ma możliwości zwiedzania podziemi ze zwierzętami.

Pomocne pytania i odpowiedzi.

*** Pytanie od Łukasza

Czy mozna zwiedzać podziemia ze zwierzętami?

Nasza odpowiedź

Nie można zwiedzać podziemi ze zwierzętami.  Posiadamy bezpieczne kojce gdzie na czas zwiedzania można zostawić psa. Zachęcamy aby Państwo popracowali w domu ze swoim pupilem aby zostawał na jakiś czas sam. Potem bez stresu będzie można go zostawić  właśnie w takich miejscach a samemu zwiedzić obiekt i go potem odebrać.

***Marek.

Czy jak przyjadę o godzinie 11.50 dostanę bilety i zwiedzę obiekt z przewodnikiem o godzinie 12.00?

Nasza odpowiedź.

Szanowny Marku, gdy przyjdziesz do kasy o 11.50 zwiedzisz obiekt z przewodnikiem o godzinie 13.00. Na godzinę 12.00 bilety należy zakupić do godziny 11.40.

*** Malwina

Czy mogę zwiedzać podziemia z 3 latkiem.

Nasza odpowiedż.

Podziemia można zwiedzać z dziećmi które ukończyły 5 lat. Obecnie nie mamy oferty dla rodziców z młodszymi dziećmi.

*** Stanisław

Jaka jest opłata za parking.

Nasza odpowiedź.

Dla Gości którzy zwiedzają podziemia albo korzystają z usług naszej restauracji parkingi są bezpłatne.

*** Weronika

Jaką trasę zwiedzę, jeżeli przyjadę w sobotę o godz. 14.50

Nasza odpowiedź.

We wtorki, czwartki i soboty osoba która przyjedzie o godz 14.50 może zwiedzić o 16.00 trasę Powojenne historie cz.2 oraz o 17.00 trasę Retro przy latarkach. Nie ma już możliwości zwiedzania trasy głównej historycznej cz.1

 

Uwaga. Główny dokazd do Podziemnego Miasta Osówka prowadzi drogą asfaltową przez miejscowości Głuszyca, Kolce, Sierpnica, Prosimy nie sugerować się błędnymi wskazaniami GPS i wyszukiwarką Google. Dla autokarów jest to jedyny dojazd do kompleksu. 

 

Nowość. Trasa Historyczna Retro - zwiedzanie podziemi z przewodnikiem przy świetle latarek. Wracamy do okresu wypraw po wojnie gdy w podziemiach nigdzie nie było światła stacjonarnego a wizyty wojskowych iźniejsze poszukiwaczy odbywały sie przy świetle latarki. Na trasie retro każdy uczestnik zwiedzania dostaje latarkę i wędruje po najciekawszych miejscach kompleksu Osówka, które zdążono zrobić do końca 1944 r. Podczas godzinnego zwiedzania przewodnik przekazuje informacje związane z budowa obiektu w czasie II WŚ.Trasę można zwiedzać we wtorki czwartki i soboty o godz.17.00,

 

Godziny zwiedzania podziemi codziennie od 10.00 do 17.00 Różne warianty tras turystycznych. Prosimy o dokonanie trafnego wyboru.

Poniedziałek Trasa historyczna cz.1 ** 10.00-17.00 

Wtorek           Trasa historyczna cz.1** 10.00-15.00 Trasa ekstremalna cz2** 16.00 Trasa retro 17.00  

Środa             Trasa historyczna cz.1 ** 10.00-17.00 

Czwartek       Trasa historyczna cz1**10.00-15.00. Trasa ekstremalna cz.2 ** 16.00 trasa retro 17.00

Piątek             Trasa historyczna cz,1 ** 10.00-17.00 

Sobota            Trasa historyczna cz.1 ** 10.00-15.00 Trasa ekstremalna cz.2** 16.00 Trasa retro** 17.00

Niedziela         Trasa historyczna cz.1** 10.00-17.00 

 

Wejście do podziemi z przewodnikiem odbywa się o określinych godzinach. W przypadku dużego ruchu turystycznego oraz awizowanych grup zorganizowanych godzint wejść mogą być zmienione.

 

Obiektu nie można zwiedzać z dziećmi do 5 lat. 

Indywidualne osoby zwiedzają  obiekt bez rezerwacji.

Uwaga ważna informacja dla biur podróży szkół i zakładów pracy. Zwiedzanie grup turytycznych odbywa się tylko po dokonanuiu rezerwacji na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Potwierdzenie przyjęcia rezerwacji powinien posiadać pilot, opiekun grupy i przedstawić w kasie przed kupnem biletów. Dojazd autokarem tylko drogą przez Głuszycę, Kolce i Sierpnicę. Inne wskazania przez GPS są błędne.

Proponujemy główny dojazd do Podziemnego Miasta Osówka Prowadzi  przez miejscowości Głuszyca, Kolce, Sierpnica. Pozostałe drogi pokazywane przez wyszukiwarki Google lub GPS są drogami bocznymi, wąskimi i krętymi. W zimie bez przejazdu.


 

Nie ma możliwości wejścia do podziemi z psem lub innym zwierzęciem. Posiadamy profesjonalne kojce dla psów. Na okres zwiedzania można w nim zostawić psa.


Przyjeżdżając na zwiedzanie kompleksu prosimy o zabranie ciepłych ubrań i pełnych butów. Na trasę ekstremalną prosimy zabrać dodatkowo buty na zmianę. Na trasę naziemną ubrania przeciwdeszczowe w razie niepogody i wygodne buty do chodzenia po górach.


Przed przyjazdem prosimy o zapoznanie się z  REGULAMINEM ZWIEDZANIA  Zakup biletu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu i zasad zwiedzanie.


Posiadamy teminale płatnicze. Realizujemy płatności kartami Visa, MasterCard, Maestro, Cirrus.


Dla Gości Podziemnego Miasta Osówka  w godz. 9.00-19.00 funkcjonują trzy bezpłatne parkingi oraz bezpłatne toalety.

 W 2021 r. otrzymaliśmy pomoc finansową  z Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach tarczy PFR 2.0.