Koniecznie przeczytaj przed wyjazdem do podziemi Osówki

 

 Ze względów bezpieczeństwa w okresie Covid 19  wszyscy uczestnicy zwiedzania w podziemiach chodzą w maseczkach i rękawiczkach. Obecnie obiektu nie można zwiedzać z dziećmi do 5 lat. Osoby chore bądź z przeciwskazaniami do noszenia maseczek nie mogą zwiedzać Podziemnego Miasta Osówka. Wszystkie te osoby przepraszamy i zapraszamy  w późniejszym terminie. Bilety należy zakupić 15 minut przed planowaną godziną zwiedzania. 

W związku z Covid 19 dostępna jest  podziemna trasa historyczna . Trasa historyczna wytyczona  jest po najciekawszych podziemnych korytarzach. Na trasie wedrówki podziemnymi sztolniami mijamy wybetonowane korytarze, wartownie i hale. Spotykamy się z wirtualnymi postaciami. Oglądamy: dokumentalne filmy, historyczne i scenki na ścianach w postaci hologramów, gabloty z eksponatami i  wystawy zdjęciowe Wszystko w obecnośći przewodnika który opowiada o fascynujących i mrocznych czasach II WŚ. Czas zwiedzania ok 60 min.Na trasie naziemnej czynnej od 1 czerwca można bedzie zobaczyć tajemnicze obiekty z czasów budowy, ukryte w lesie takie jak Kasyno, Siłownia, rampa kolejowa, szyb windowy czy pozostałości po obozie pracy oraz  poznać fascynującą historię projektu Riese.  Ok.90 min. zwiedzania z naszym przewodnikiem w małych grupach na świeżym powietrzu. Koniecznie należy przygotować się do wyprawy w zależności od pogody. Zabrać wygodne buty do chodzenia po górach i w razie niepogody ubranie przeciwdeszczowe. Konieczna rezerwacja pod nr tel. 748456220

Proponujemy główny dojazd do Podziemnego Miasta Osówka Prowadzi on przez miejscowości Głuszyca, Kolce, Sierpnica. Pozostałe drogi pokazywane przez wyszukiwarki Google lub GPS są drogami bocznymi, wąskimi i krętymi. W zimie bez przejazdu.


 

Informacje na temat zwiedzania i dojazdu pod numerem telefonu 748456220.

Nie ma możliwości wejścia do podziemi z psem lub innym zwierzęciem. Posiadamy profesjonalne kojce dla psów. Na okres zwiedzania można w nim zostawić psa.


Przyjeżdżając na zwiedzanie kompleksu prosimy o zabranie ciepłych ubrań i pełnych butów. 


Przed przyjazdem prosimy o zapoznanie się z  TYMCZASOWYM REGULAMINEM ZWIEDZANIA 


Posiadamy teminale płatnicze. Realizujemy płatności kartami Visa, MasterCard, Maestro, Cirrus.


W kompleksie funkcjonują trzy parkingi.

 

 W 2021 r. otrzymaliśmy pomoc finansową  z Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach tarczy PFR 2.0.